Panele winylowe łazienka

Panele winylowe w łazience – co warto wiedzieć?

Chcesz stworzyć środowisko o doskonałej równowadze między estetyką a funkcjonalnością w swojej łazience? Wbrew pozorom to właśnie wybór pokrycia ścian i podłóg ma pierwszorzędne znaczenie. Z jednej strony panele winylowe w łazience muszą być w stanie skutecznie oprzeć się typowym obciążeniom tego środowiska (wilgoć, woda, opary, brud, kondensacja itp.). Z drugiej strony ważne jest, aby nie zaniedbywać czynnika projektowego.

Panele winylowe łazienka – wszystko co musisz wiedzieć o ich zastosowaniu

W rzeczywistości wiemy, że to głównie podłogi i ściany definiują wygląd wnętrz domowych i ukierunkowują styl na atmosferę klasyczną, nowoczesną, industrialną lub vintage-retro. W związku z tym, aby zmienić oblicze łazienki i radykalnie zmienić jej nastrój, większy wpływ ma wymiana okładzin, a nie armatury łazienkowej czy kabiny prysznicowej. Panele winylowe do łazienki to w tym przypadku najlepszy wybór.

Przede wszystkim jest to materiał, który świetnie łączy się z innymi elementami wykończeniowymi. Panele winylowe idealnie dopasowują się do istniejących już płytek w łazience. Precyzyjnie i łatwo można je również połączyć z istniejącym już brodzikiem. Dużym atutem dla paneli winylowych jest także to, że są wysoce odporne na działanie wody, a co za tym idzie na osiadanie się pasty czy osadów z mydła. Panele winylowe a ogrzewanie podłogowe – czy można je łączyć?

Płytki winylowe do łazienki – czy można łączyć z ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane w domach, szczególnie ze względu na fakt, iż jest to rozwiązanie ekologiczne, a co za tym idzie również wysoce ekonomiczne. Jednakże nie wszystkie materiały nadają się do wykorzystania w przypadku ogrzewania podłogowego. Panele winylowe w łazience nie będą w takim przypadku stały na drodze. Okładzina ta idealnie współgra mechanizmem ogrzewania pod podłogą również w przypadku łazienki.

 

Panele winylowe do łazienki na ścianę podobnie jak te położono na podłogę to coraz częściej stosowane rozwiązania. wśród zalet paneli warto wymienić nie tylko szeroki ich wybór, ale także niski koszt ułożenia i niewielki zakres pracy. co więcej panele tę można położyć samemu, gdyż ich układanie jest niezwykle intuicyjne.

Czytaj również  Grzejniki drabinkowe - ciepło z prądu

 

Panele winylowe do łazienki są odporne na działanie wilgoci, a co za tym idzie na większą ilość wody, o którą nie trudno w tym pomieszczeniu. Jedynym zastrzeżeniem do zastosowania tego rozwiązania jest ułożenie paneli w strefie mokrej, czyli pod prysznicem.