Neonatolog w gotowości

Są ludzie, dla których wiadomość o tym, że zostaną rodzicami zmienia optykę patrzenia na świat. Wielu z nich radykalnie zmienia swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Zaczyna się zupełnie inny czas. Inaczej definiuje się zakupy, które koncentrują się wokół nowego członka rodziny, na którego czeka się z niecierpliwością. Kiedy przychodzi dzień narodzin, cala rodzina zamiera, aż do momentu, kiedy dostaną wiadomość, że to już. 

Jednak ta piękna chwila nie dla wszystkich jest aż tak radosna. Los bywa przewrotny i czasem podczas porodu mogą wystąpić komplikacje, rzutujące na stan zdrowia dziecka. Co w takiej sytuacji, kiedy dziecko urodzi się za wcześnie lub przytrafi się fizyczne obciążenie, które uszkodzi jego główkę? 

Wówczas wkracza lekarz specjalista, który priorytetowo wykonuje badania, mające na celu opanowanie sytuacji. Neonatolog w Poznaniu wie, że musi wykonać jakkolwiek skomplikowane, to jednak niezbędne badanie zwane USG przezciemiączkowe. Pozwala ono bardzo szybko określić czynności profilaktycznie, ratujące cykl rozwoju mózgu małego człowieczka oraz zapewniające prawidłowy jego rozwój. Niezbędne jest także wykonanie dziecku echa serca, zwanego fachowo USG serca noworodka. To badanie określi czy nie nastąpiły podczas narodzin powikłania tego organu.  W przypadku wykrycia wady, pozwolą również na merytoryczną diagnozę i kompetentne leczenie schorzenia.

Smutne wydarzenia nie zawsze oznaczają koniec świata, ale wręcz mobilizują do rzetelnego działania. Nie zwlekaj zatem i jeśli oczekujesz na nowego członka rodziny już dziś odwiedź stronę: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/neonatolog/, by umówić się z najlepszym neonatologiem dziecięcym w Poznaniu.

Czytaj również  Budownictwo tradycyjne