Skup palet Poznań

Logistyka towarzysząca nam od wieków poszerza swoje horyzonty. Bez niej większość firm pod wpływem chaosu by upadło. Jednymi z ważniejszych jej sektorów jest transport i magazynowanie, bo to dzięki nim w naszych sklepach znajdują się codziennie towary. Firmy robią wszystko, aby klient był zadowolony, w związku zależy im na jak najszybszym i o najwyższej jakości procesie przewozowym. W tym celu poszukują najkorzystniejszych ofert m.in. skupu i sprzedaży palet.

Gdzie popyt tam też podaż, jednak nie zupełnie. W Poznaniu firm skupu i sprzedaży palet jest niewiele. Firma TEFRA posiadająca bardzo korzystne oferty jest jedną z lepiej ocenianych. Zawdzięczają to wykwalifikowanemu personelowi, służącemu zawsze fachową pomocą, możliwością dojazdu do każdego klienta w województwie Wielkopolskim, a także bardzo korzystnymi ofertami.

Na przestrzeni lat zdobyli bardzo duże doświadczenie oraz zaufanie wielu partnerów finansowych. Pozwoliło im to na otworzenie, aż 4 punktów skupu i sprzedaży palet w Poznaniu, posiadających szeroką gamę propozycji, zaczynając od naprawy uszkodzonych palet, na co posiadają licencję (naprawa uszkodzonej palet w firmie bez licencji pozostaje paletą jednorazową i nie nadaję się ona dalej do użytkowania ), a kończąc na przyjmowaniu zamówień na zupełnie nowe palety.

Dodatkowym atutem jest to, iż są otwarci na nowe pomysły i współpracę.

Jednak z całością możemy zapoznać się na ich stronie internetowej 

Paleta – zastosowanie

Jej głównym zastosowaniem jest transport dużej ilości towaru w jednym miejscu. Dzięki swojej konstrukcji, można przemieszczać je za pomocą wózków widłowych, co ułatwia ich układanie na regałach, składowanie, kompletację, ale także składowanie ich na regałach przepływowych. Ich wymiary są standaryzowane w celu dostosowania do nich stref magazynowych, kontenerów i naczep, a także ułatwia transport na terenie Unii Europejskiej.

Innym ciekawym zastosowaniem palet jest produkcja mebli, w tym łóżek, stolików itp. Jest to nowy pomysł, który cieszy się dużą popularnością wśród architektów i nie tylko.

Czytaj również  Tanio i nowocześnie

Typy palet

Polski Komitet EPAL zliczył, iż w Polsce znajduje się ok. 40 milionów palet, z czego możemy wywnioskować, iż także rodzai jest bardzo dużo. Te wymienione poniżej, jest to tylko kropla w morzu.

Najpowszechniejszą paletą jest paleta euro. Rozpoznać ją możemy dzięki charakterystycznemu oznaczeniu „(EUR)” na bocznej ścianie. Swoją popularność zyskała dzięki uniwersalności oraz stałym, niezmiennym wymiarom wynoszącym 1200mmx800mmx144mm, wadze 25kg oraz nośności 1500kg.

Paleta przemysłowa jest równie dobrze znana jak paleta euro, dzięki zwiększonej szerokości do 1000mm oraz nośności jest w stanie pomieścić większą liczbę opakowań. Jest to idealne rozwiązanie dla firm oferujących transport wieloma gałęziami transportu oraz przewożących towary ciężkie.

Aktualnie palety drewniane zastępowane są przez plastikowe, posiadające wiele zalet. Te najważniejsze to: stała waga, 10-15 lat używalności, trwałość jest ok. 10 razy większa, a także nadają się idealnie do recyklingu.