Wykończenie twojego wnętrza.

Kiedy tworzymy jakieś pomieszczenie, wkładamy w nie całe serce. Już wcześniej mamy jakiś pomysł na wnętrze i dążymy do jego realizacji. Jednak kiedy dochodzi do rozpoczęcia remontu, może okazać się on dość trudny. Sprzęty AGD nie są trudnym zakupem, gdyż dokładnie wiemy jakie urządzenie przyda nam się np w kuchni czy łazience, jednak wybór płytek nie jest już prostym zadaniem.

Szukając płytek do wybranego pomieszczenia musimy wiedzieć, ze musza nam one służyć jeszcze przez wiele lat. Dlatego najlepsza opcja będzie poszukanie czegoś solidnego i w dogodnej dla nas cenie. Jednak z budżetem płytek nie powinniśmy się ograniczać.

Płytki również występują w paru stylach.: np w stylu nowoczesnym płytki są drewniane a w stylu vintage białe. Białe drobne kafelki, które idealnie będą współgrać z drewniana podłoga.

Jeśli mowa o drewnianej podłodze, to oprócz ceny ma ona prawie same zalety. Jeśli chodzi o salon, dobrze przewodzi ciepło i jest trwała do tego pięknie współgra np z kuchnia a nawet i łazienka.

Płytki łazienkowe są zazwyczaj białe, a dlaczego nie stworzyć czegoś zaskakującego? Teraz większość luksusowych łazienek na podłodze ma ciemne płytki. Świetnie współgra to z jasnymi ścianami łazienki. Pomieszczenie optycznie się powiększa a łazienka staje się bardziej nowoczesna.

Jeśli chodzi o płytki do kuchni, one wymagają większej funkcjonalności.

W kuchni gotujemy i ciągle coś rozlewamy lub myjemy. Wiec w kuchni płytki musza być nie tylko odporne na wodę, ale tez na liczne tłuste substancje. Ważne jest to, aby płytki były praktyczne. Praktyczne na tyle, aby moc je tylko przetrzeć i zostawić do wyschnięcia by znowu lśniły.

Płytki podłogowe również musza być bardzo funkcjonalne. W kuchni czy tez w łazience powinny być one na tyle stałe, ze przy jakimkolwiek uderzeniu, po prostu w którymś miejscu nam nie pękną. Położenie podłogi to droga inwestycja, dlatego warto wybrać płytki z droższych materiałów, aby kolejny raz nie układać od nowa.

Czytaj również  Tanio i nowocześnie

W katalogach lub w internecie możemy zobaczyć coraz to więcej nowszych modeli płytek z różnych materiałów. Występują one także w różnych gamach kolorów a także wzorów.

Wiele wzorów może zobaczyć na stronie GMO na która serdecznie zapraszam:

https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Jak już wspomniałam podłoga drewniana to wspaniały trend dla naszego wnętrza, aczkolwiek kosztowny. Dużo tańszym rozwiązaniem będą płytki drewnopodobne.

Płytki drewnopodobne to nic innego jak płytki ceramiczne, które imitują drewno. Są tańsze a równie trwale. Drewno dodaje uroku pomieszczeniom i sprawia, ze są bardziej przytulne.

Tworząc nasze wymarzone mieszkanie zwracajmy uwagę na wygląd ale także na to jaki mamy metraż. Wiadomo, ze przy większym metrażu wykonamy więcej udogodnień, a jeśli pomieszczenie jest małe to trzeba je dobrze zaaranżować.

Biel optycznie powiększa pomieszczenia, wiec jeśli nasza łazienka jest mała, powinniśmy ja pomalować na biało, lub ułożyć w niej białe płytki.

Zarówno kuchnia jak i łazienka to miejsca w których spędzamy bardzo dużo czasu i chcemy się zrelaksować. Dlatego wszystko warto robić z głowa i pomysłem.